Medicstar poleca

Czym są scrubsy? Kto chodzi w scrubsach?

Praca w branży medycznej wiąże się z wieloma wyzwaniami. Lekarze, pielęgniarki oraz fizjoterapeuci każdego dnia swojej pracy napotykają w swoich zawodach wiele nieprzewidywalnych sytuacji. Niezwykle istotnym aspektem każdego zawodu medycznego jest wybór odpowiedniej odzieży, która dotrzyma nam kroku nawet w najtrudniejszych chwilach. Powinna ona zapewniać nie tylko odpowiednią ochronę i spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa i higieny pracy, lecz także gwarantować komfort i wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków. W odpowiedzi na te potrzeby powstały scrubsy medyczne. Termin ten pochodzi z języka angielskiego i określa szeroko pojętą odzież medyczną. Czym jednak jest scrubs medyczny i u kogo się sprawdzi? Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, nasz wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Czym są scrubsy medyczne?

Nazwa scrubs pochodzi z języka angielskiego i odnosi się do luźnej odzieży medycznej. Scrubsy medyczne noszą zarówno lekarze, jak i pielęgniarki. Będą one także dobrym wyborem dla fizjoterapeutów lub innych zawodów w branży medycznej. Zestawy tego typu składają się zazwyczaj z wielu różnych elementów, jednak ich cechą charakterystyczną jest dość luźny krój, który zapewnia maksymalną swobodę ruchu i wygodę w trakcie pracy. Z czego jednak składa się scrubs medyczny? Komplet tego typu najczęściej obejmuje bluzy medyczne z krótkim rękawem lub luźne tuniki oraz spodnie medyczne. Tego typu odzież zyskała bardzo dużą popularność wśród pracowników medycznych różnych specjalizacji. Spotykana jest na oddziałach szpitalnych, gdzie może być noszona przez cały personel. Stanowi doskonałą warstwę ochronną codziennej odzieży.

Scrubs medyczny – w jakich zawodach się sprawdzi?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, scrubs medyczny zyskał dużą popularność wśród osób związanych z tą branżą, ze względu na swoją funkcjonalność, wygodę i jednocześnie schludny, profesjonalny wygląd. Scrubsy medyczne podczas pracy noszą chirurdzy, pielęgniarki, lekarze oraz pozostałe osoby zajmujące się opieką nad pacjentem. Scrubsy medyczne najczęściej spotkamy na oddziałach szpitalnych, gdzie noszona jest przez cały personel. Mogą one także stanowić ochronną warstwę wierzchnią, która zabezpieczy ubranie przed niebezpiecznym kontaktem z krwią lub innymi płynami ustrojowymi podczas opieki nad pacjentem. Scrubsy medyczne często stosuje się przy wejściu na salę porodową, jednak są one również z powodzeniem wykorzystywane także na innych oddziałach.

Dlaczego specjaliści z branży medycznej sięgają po scrubsy?

Scrubsy medyczne cieszą się dużą popularnością wśród personelu szpitali oraz różnego rodzaju placówek medycznych. Nic dziwnego – jest to najwygodniejsza odzież medyczna, która jednocześnie prezentuje się bardzo profesjonalnie i pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku specjalisty. Odzież tego typu przede wszystkim zapewnia komfort pracy, ponieważ jest wykonana z materiałów przewiewnych, które gwarantują odprowadzenie potu na zewnątrz. Luźny krój odzieży z kolei gwarantuje pełną swobodę ruchów, niwelując ryzyko powstania bolesnych otarć. Scrubs medyczny damski lub męski występuje także w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy specjalista znajdzie idealny model dla siebie – począwszy od pediatry, aż po radiologa lub fizjoterapeutę. 

Scrubsy medyczne – doskonały wybór do pracy

Specyfika pracy w branży medycznej wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniej odzieży ochronnej. Poza swoją funkcją zwiększającą bezpieczeństwo, zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów, powinna ona cechować się także funkcjonalnością i wygodą. Odzież medyczna nie może ograniczać ruchów, dlatego scrubsy medyczne są doskonałym rozwiązaniem – charakteryzują się one luźnym krojem oraz elastycznością. 

Jeśli scrubs medyczny jest tym, czego szukasz, już dziś odwiedź naszą stronę internetową i zapoznaj się z bogatą ofertą kolorów i wzorów tego typu odzieży medycznej. Znajdziesz na niej różnego rodzaju scrubs – komplet damski oraz męski w wielu odsłonach, które z łatwością dopasujesz do specyfiki swojego zawodu i indywidualnych potrzeb.