Medicstar poleca

Modne fartuchy medyczne damskie – jakie kroje wybrać?

Odzież medyczna zazwyczaj kojarzy się z pewną surowością, prostotą krojów i kolorem białym. Nic dziwnego takie fasony najbardziej kojarzą się ze schludnością a biały kolor sprawia, że pacjent od razu wie, że ma do czynienia z lekarzem. Czy fartuchy medyczne muszą jednak kojarzyć się jedynie z tymi cechami? Od dłuższego czasu moda i firmy produkujące odzież medyczną próbują odczarować ten obraz. Coraz częściej łączy się nowoczesną modę z klasycznymi krojami strojów medycznych. Praca z pacjentami jest niezwykle wymagająca – nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jednak co stoi na przeszkodzie, by wizerunek lekarza został przełamany przez dopasowaną koszulkę polo, lub fartuch medyczny damski o ciekawym, nowoczesnym kroju? Może żywy, elektryzujący kolor tuniki lekarskiej sprawi, że pacjent poczuje ulgę i poczuje nieco więcej optymizmu? Na oddziale pediatrycznym najczęściej można spotkać się z fantazyjnymi fartuchami medycznymi w oryginalnych kolorach i o uroczych wzorach. 

Warto postawić na nowoczesne kroje fartuchów medycznych damskich, które nie tylko sprawią, że lekarka lub pielęgniarka będą czuły komfort w czasie pracy, ale też sprawią, że będą czuć się kobieco i pięknie!

Fartuch medyczny damski – różnorodność fasonów

Obecnie wybór fasonów fartuchów medycznych damskich zadziwiają mnogością wzorów i wykończeń, które sprawiają, że ubranie prezentuje się niezwykle kobieco i pięknie. Niektóre wręcz prezentują się jak eleganckie kombinezony, szmijzerki lub sukienki. Co ważniejsze wszystkie wzory tego rodzaju spełniają też wymogi stosowane względem ubrań medycznych. Coraz większy wybór widać też wśród kolorów, które są dostępne w ofercie sklepów z odzieżą medyczną. Piękne, nasycone i intensywne kolory sprawiają, że korytarz szpitalny od razu odżyje i wprowadzi pacjenta w lepszy nastrój. 

Coraz częściej można spotkać się z fasonami, które podkreślają sylwetkę. Krój fartucha medycznego damskiego powinien uwzględniać naturalne kształty kobiecej sylwetki. Delikatne wcięcie w talii, linia bioder powinny być uwzględnione w projektach strojów medycznych. Dzięki temu Fartuch podkreśla figurę osoby noszącej a także zapewnia jej wysoki komfort i doskonale dopasowuje się do sylwetki.

Fartuch medyczny damski fashion – modne fasony

W ofercie sklepów medycznych można znaleźć bogaty wybór fasonów fartuszków medycznych damskich. W zależności od potrzeb i specjalizacji można wybierać spośród długich, krótkich fasonów z długimi, krótkimi rękawami. Jakie fasony są najmodniejsze i najpopularniejsze? Oto przegląd popularnych fasonów fartuchów medycznych:

– Klasyczny biały fartuch: Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Jak wspominaliśmy białe fartuchy najczęściej kojarzą się z pracą lekarza lub pielęgniarki. Obecnie można wybierać jednak spośród różnorodnych fasonów tego typu fartuchów. Fantazyjne haftki, napisy, wykończenia to sposób na unowocześnienie i uatrakcyjnienie tego typu ubrań medycznych. Można wybierać też spośród fartuchów zapinanych na bok, na suwak lub guziki. Popularnym wyborem wśród kosmetyczek, dentystek lub pielęgniarek są białe krótkie fartuszki idealne do noszenia ze spodniami medycznymi damskimi. Cenisz sobie klasyczne i proste rozwiązania? Nieskazitelna biel będzie dla Ciebie!

fartuch medyczny damski – sukienka: To jeden z najchętniej wybieranych fasonów fartuchów medycznych. Kolor fartucha medycznego damskiego sprawia, że nawet najprostszy krój nabiera rumieńców i niepowtarzalnego charakteru. Można jednak wybierać też spośród fartuchów, które nie tylko wyróżniają się kolorem ale i krojem. Niektóre sukienki prezentują się niezwykle elegancko dzięki nowoczesnym obszyciom czy wcięciom. Elegancki krój z długością pozwalającą na swobodne wykonywanie pracy dodaje profesjonalizmu i wpływa na pozytywny odbiór osoby noszącej dany strój. Taki ubiór poprawi też samopoczucie i sprawi, że wykonywanie obowiązków będzie o wiele przyjemniejsze!

– Krótki żakiet lub bluza medyczna: Niektóre fartuchy medyczne damskie mają nowoczesną i niezwykle wygodną formę krótkich fartuszków, żakietów lub bluz medycznych, które zapewniają niezwykłą swobodę ruchów. Noszone do spodni medycznych lub spódnic, sprawiają, że ubiór jest nie tylko oryginalny i elegancki ale też zapewnia niezwykły komfort w czasie pracy. To warianty, które z pewnością znajdą zastosowanie w każdej klinice medycznej, aptece, gabinecie kosmetycznym lub innych placówkach o podobnym charakterze. Szukasz nowoczesności, wygody i świetnej prezencji? To idealny wybór!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fartucha medycznego damskiego?

Dlaczego strój medyczny jest tak ważny? Przede wszystkim fartuch medyczny damski pełni funkcję ochronną dla lekarza. Fartuch to ubranie robocze mające osłonić ubranie cywilne przed zarazkami, płynami drobnoustrojowymi i innymi zanieczyszczeniami medycznymi. Poza tym, ubranie tego rodzaju ma budzić w pacjencie zaufanie, przekonanie o profesjonalizmie osoby noszącej dany strój. Piękne, eleganckie stroje medyczne zapewniające swobodę i komfort lekarzowi wpływają korzystnie również na jakość wykonywanej pracy! Praca z pacjentami wymaga dużej aktywności, uwagi i odporności na stres, fartuch medyczny damski swoim krojem ma więc zapewniać pełny komfort w czasie wykonywanych obowiązków. Musi zarówno zapewniać ciepło jak i przewiew w czasie intensywnego ruchu. W związku z tym do szycia fartuchów tego typu najczęściej wykorzystuje się tkaniny, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne lub zabrudzenia. Dzięki temu ubrania tego typu powinny być prane w wysokich temperaturach. 

Fartuch medyczny damski Kinga kolor biały-medicstar.pl

145,00 
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Nikol kolor biały-medicstar.pl

145,00 
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Sandra kolor biały MS1_29-medicstar.pl

Original price was: 125,00 zł.Current price is: 74,90 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Bogna MS 1_35 kolor biały-medicstar.pl

Original price was: 135,00 zł.Current price is: 84,80 zł.
Wybierz opcje

Fartuch Medyczny Damski Dafne Ms1_32-medicstar.pl

Original price was: 135,00 zł.Current price is: 84,80 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Wioletta medicstar MS1_26-medicstar.pl

Original price was: 80,00 zł.Current price is: 71,05 zł.
Wybierz opcje

Fartuch Medyczny damski Gracja Ms1_24-medicstar.pl

Original price was: 99,00 zł.Current price is: 64,90 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Kasia MS1_23 medicstar.pl

Original price was: 99,00 zł.Current price is: 74,40 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Judyta MS1_21-medicstar.pl

Original price was: 130,00 zł.Current price is: 80,55 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Mariola MS1_19-medicstar.pl

Original price was: 126,00 zł.Current price is: 74,40 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Olimpia MS1_15-medicstar.pl

Original price was: 95,00 zł.Current price is: 74,40 zł.
Wybierz opcje

Fartuch medyczny damski Natalia MS1_6-medicstar.pl

Original price was: 130,00 zł.Current price is: 80,55 zł.
Wybierz opcje