Medicstar poleca

Joggery medyczne – dla kogo?

Praca w placówce medycznej wymaga wielu wyrzeczeń i bycia w ciągłym ruchu. Nic dziwnego, że zarówno damski, jak i męski personel medyczny najczęściej decyduje się na odzież medyczną, która zapewni im maksimum wygody i komfortu w czasie wykonywanych obowiązków. Odzież medyczna wybierana przez medyków powinna spełniać wymogi branży — powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału przyjaznego skórze, który jest łatwy do utrzymania w czystości. Odzież powinna cechować się też odpowiednią estetyką — w końcu odpowiednia prezencja lekarzy i pielęgniarzy odgrywa dużą rolę w pracy z pacjentami i wpływa na ich odbiór i zaufanie. W związku z tym dobór odpowiedniej odzieży medycznej jest sporym wyzwaniem. Na szczęście na rynku można znaleźć bogaty wybór odzieży, która spełnia oczekiwania personelu medycznego i zapewnia ogromny komfort w czasie noszenia. Joggery medyczne to doskonały przykład takich ubrań. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kto będzie zadowolony z takiego wyboru i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup!

Joggery medyczne — co to za fason i skąd się wziął?

Obecnie moda odgrywa ogromną rolę na wielu płaszczyznach naszego życia. To nie tylko nasz personalny wybór co do tego, co nosimy w czasie wolnym, ale też świadomy wybór tego, co zakładamy w czasie pracy. Trendy i standardy odzieżowe proponowane w ubraniach codziennym przenikają się z tym, co preferowanego jest w pracowniczym dress code. Przepisy dotyczące tego, co nosić w czasie wykonywania pracy w placówce medycznej są szczególnie ważne i restrykcyjnie przestrzegane. Współcześnie można jednak zaobserwować, że to, co modne jest w codziennym ubiorze, zaczyna także przenikać do branży medycznej. A rozwiązania stawiające głównie na swobodę i wygodę użytkowania w ubraniach noszonych na co dzień są także doceniane w profesjonalnej odzieży noszonej przez lekarzy, pielęgniarzy, aptekarzy, fizjoterapeutów, chirurgów, stomatologów i innych reprezentantów specjalizacji medycznych. Nic w tym dziwnego, w końcu ubrania takie joggery medyczne męskie to strzał w dziesiątkę, jeśli szukamy komfortowego, wygodnego i pozwalającego oddychać skórze elementu ubioru.

Czym są joggery? To model spodni, który jako pierwsi zaproponowali Amerykanie — Michael Huynh i Alex James. To fason, który jest unowocześnioną, zmodernizowaną wersją klasycznych spodni dresowych. Jest to jednak model, który jest o wiele bardziej uniwersalny i zapewnia więcej możliwości łączenia. To doskonały wybór, jeśli zależy nam na łączeniu stylu wygodnego ze stylem eleganckim. Czarne joggery połączone z marynarką lub eleganckim t-shirtem, lub koszulą? To modny wybór ubiegłego sezonu, który w tym roku dalej nie wyjdzie z mody!

Cechą charakterystyczną spodni joggerów są zwężane nogawki, dopasowane przy kostce za pomocą gumki lub ściągacza. Góra spodni jest za to nieco luźniejsza. W pasie są wiązane elastyczną gumką lub za pomocą troczków umożliwiających regulację. Ten fason spodni najczęściej szyje się z wygodnych, miękkich materiałów — dresowych dzianin lub materiałów przypominających jeans, niektóre modele wzbogacone są o włókna syntetyczne takie jak poliester czy spandeks w celu zwiększenia ich elastyczności i umiejętności dopasowania się do każdej sylwetki.

Niezwykła popularność fasony wpłynęła na to, że odzież ta zaczęła być produkowana masowo i mimo tego, że początkowo była zaprojektowana z myślą o mężczyznach, to szturmem zdobyła też serca pań. W medycynie joggery medyczne zapewniają ogromną swobodę ruchu, a przy tym prezentują się elegancko z dowolnie wybraną górą.

Joggery medyczne — spodnie wprost stworzone na dyżur!

Jak wspominaliśmy, moda codzienna zaczęła mieć ogromny wpływ na modę medyczną. Wcześniej fasony ubrań preferowane przez medyków miały spełniać głównie funkcje praktyczne. Obecnie coraz częściej wybiera się fasony, które muszą spełniać szereg wymogów wybiegających poza praktyczność. Białe kitle to nieśmiertelny klasyk, jednak coraz częściej można je spotkać w odmienionej, unowocześnionej formie lub w oryginalnym, nietypowym kolorze. Podobnie jest w przypadku joggerów medycznych.

Trendy, które obowiązują w modzie codziennej, obowiązują też w modzie branży medycznej. Jeśli jakieś kolory są mocne w danym sezonie, można się spodziewać, że w ofercie sklepów medycznych także będzie można znaleźć odzież w danym odcieniu. Dzięki temu garderoba służbowa jest urozmaicona i zapewnia spore pole manewru. Joggery medyczne to fason, który znalazł swoje zastosowanie w modzie medycznej i cieszy się ogromną popularnością u obu płci. Ten wygodny krój zapewnia niezwykłą swobodę ruchu, wygodę i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Elastyczny pasek trzymający spodnie w pasie zapewnia komfort, bo spodnie zostają na swoim miejscu niezależnie od aktywności, którą wykonujemy. Fason jest na tyle elegancki, że zapewnia profesjonalny wygląd a materiał nie się nie mnie. To doskonały wybór na ruchliwy dyżur wymagający nakładu siły i poczucia swobody, by pracownik mógł w pełni skupić się na swoich obowiązkach i wielogodzinnym, intensywnym dyżurze. Przemyślane detale uwzględnione przez firmy specjalizujące się w szyciu odzieży medycznej zapewniają niezawodność proponowanych ubrań.

Joggery medyczne — dla kogo?

Wygoda tego fasonu spodni i idealne dopasowanie do warunków pracy w klinice medycznej sprawiają, że te spodnie sprawdzą się zarówno w przypadku pań, jak i panów. Joggery medyczne damskie i joggery medyczne męskie mogą być noszone przez każdego, niezależnie od specjalizacji. Nic dziwnego, że są chętnie wybierane zarówno przez chirurgów, stomatologów, fizjoterapeutów, jak i pielęgniarzy czy aptekarzy.

Z czym łączyć joggery medyczne damskie i męskie

Uniwersalność joggerów medycznych damskich i joggerów medycznych męskich sprawia, że można je łączyć dowolnie z różnymi modelami fartuchów medycznych. Sprawdzą się jednakowo w przypadku krótkich żakietów medycznych, długich kitli czy bluz medycznych damskich lub męskich!